Jadowniczanka na czele

Po 12. kolejce V ligi nowym liderem jest Jadowniczanka Jadowniki. Drużyna trenera Artura Prokopa pokonała w meczu na szczycie Rylovię, a w toczącym się równolegle meczu w Wojniczu dotychczasowy lider - Okocimski II uległ Olimpii. Warto odnotować ważną wygraną LKS Uszew,

Wydarzeniem kolejki jest z jednej strony wygrana Jadowniczanki w Rylowej, ale i porażka rezerw Okocimskiego w Wojniczu. Efektem tych wyników jest przetasowanie na szczycie ligowej tabeli. Jadowniczanka wyszła na prowadzenie i ma już 2 punkty przewagi nad Okocimskim oraz aż 5 nad Rylovią. Jeżeli ta przewaga utrzyma się do końca rundy jesiennej, drużyna z Jadownik będzie miała pewien komfort przed rundą rewanżową. Tym bardziej, że mecze z najgroźniejszymi rywalami do awansu rozgrywać będzie na własnym boisku. Olimpia Wojnicz zmniejszając straty do OKS-u i Rylowej ponownie włączyła się do walki o czołowe miejsca.

Sporo działo się także na dole tabeli. Po dziesięciu meczach bez zwycięstwa, komplet punktów wywalczył LKS Uszew, który dzięki temu wyprzedził Dunajca Mikołajowice i zbliżył się na jeden punkt do Macierzy Lipnica. Drużyna Kamila Króla nie była faworytem meczu w Gnojniku. Nasze przypuszczenia potwierdziło boisko. Świetny mecz rozegrał Jarosław Ulas, który rozprowadzał akcje swoich kolegów i umożliwił swoim kolegom odniesienie przekonującego zwycięstwa, które pozwoliło Pagenowi odskoczyć od strefy spadkowej.

Na ostatnim miejscu pozostaje zatem Żubr, który nie wykorzystał szansy na poprawienie swojego dorobku punktowego. Trzy bramki w ciągu ostatnich piętnastu minut zapewniły gościom utrzymanie 5. pozycji i zmniejszenie strat do wielkich przegranych tej kolejki. Zaskoczył i to bardzo pozytywnie Orzeł Dębno, który rozbił Naprzód Sobolów. Pomogła mu w tym czerwona kartka zawodnika gości – Krystiana Pilcha, którą otrzymał już w 35 minucie spotkania. Inna sprawa, że już wtedy dębnianie prowadzili 2-0. Orzeł podobnie jak Pagen odskoczył od grupy zespołów bezpośrednio zagrożonych degradacją. Naprzód za to notuje kiepski finisz ligowej jesieni. W trzech ostatnich meczach zdobył tylko punkt.

W derbach beniaminków lepsza Olimpia – ta z Kątów. Dzięki temu awansowała do górnej części tabeli i z dorobkiem 19 punktów (i meczu zaległym) może myśleć o spokojnej przerwie zimowej.

LKS Gnojnik - Macierz Lipnica Murowana 5-1
Bramki: Tomasz Grzyb 2′, Łukasz Robak 16′, Łukasz Hajduga 38′, Mateusz Konstanty 57′, Jarosław Ulas 73′ – Dariusz Sekman 75′

Orzeł Dębno - Naprzód Sobolów 6-2
Bramki: Krystian Zdeb 5′, 45′, Jakub Wolnik 11′, Sebastian Greń 36′, Karol Ogar 43′, Jakub Kumorek 77′ – Dawid Serafin 59′, 65′

Olimpia Wojnicz - Okocimski II Brzesko 2-1
Bramki: Jakub Hynek 46′, Maciej Kijak 62′ – karny – Tomasz Gałka 38′

Olimpia Kąty - Olimpia Bucze 2 -1
Bramki: Tomasz Motak 58′, Jakub Nowak 92′ - Dariusz Kubic 31′

źródło: sportomaks.pl