Olimpia jak burza!

W II rundzie Pucharu Polski podokręgu Brzesko Olimpia Bucze w Biadolinach Szlacheckich  pokonała lokalny "Start77" aż 1:8.
Mimo nieudanego początku, gdzie w 11 minucie za sprawą Patryka Curyły gospodarze wyszli na prowadzenie drużyna prowadzona przez Marka Handzlika sukcesywnie kontynuowała założenia na ten mecz, co dało efekt już kilka minut później, kiedy obrońca gospodarzy nieumyślnie wpakował piłkę do własnej bramki. W dzisiejszym spotkaniu na boisku zobaczyliśmy również nowego zawodnika Olimpii, Mikołaja Machalskiego, który przyszedł do nas z A-klasowych Błękitnych Przyborów. Lepszego początku w nowym klubie chyba nie można było sobie wymarzyć, dwie bramki w debiutującym spotkaniu, w tym jedna z rzutu wolnego (VIDEO). Mikołajowi życzymy wielu sukcesów sportowych, oczywiście w biało-niebieskich barwach! Mimo pięknego gola naszego nowego nabytku na bramkę spotkania zasłużył Bartłomiej Boruta okienkiem z 25m! Do bramki trafili ponadto: Przybysławski, 2x Handzlik, Ogar.

Start77 Biadoliny Szlacheckie – Olimpia Bucze 1:8(1:3)

1:0 Patryk Curyło 11’
1:1 Konrad Kusion 19’ [SAM.]
1:2 Mikołaj Machalski 33’
1:3 Bartłomiej Przybysławski 39’
1:4 Bartłomiej Boruta 55’
1:5 Mikołaj Machalski 65’
1:6 Marek Handzlik 74’
1:7 Marek Handzlik 79’
1:8 Bartłomiej Ogar  81’

Start77 Biadoliny Szlacheckie: Kozioł – Kusion, Matura, K. Pałka, S. Pałka, Curyło (67' Kłusek), Gurgul, Wojtas, Przeklasa, Dąbroś (46' Wojtas),  Szczecina (61' Florczak)

Olimpia Bucze: Rakowski – Boruta, Wawryka, M. Stolarz, B. Stolarz, Rysiewicz, Zachara, Machalski (69' Krupa), Ogar (83' Świerczek), Handzlik, Przybysławski (73' Frankowski)

Żółte kartki: Brak

Sędziował: Krzysztof Pietras (KS Brzesko)

Jak padły bramki:

1:0
Patryk Curyło wchodzi w pole karne Olimpijczyków, mija dość łatwo naszych obrońców, po czym oddaje strzał obok rąk Rakowskiego.

1:1
Konrad Kusion popełnia katastrofalny błąd. Obrońca chciał podać piłkę na pamięć do bramkarza, lecz owego w bramce nie było i piłka wpadła do siatki!

1:2

1:3
Mikołaj Machalski w sytuacji sam na sam uderza w golkipera gości, ten jednak wypluwa piłkę, którą przejmuje Przybysławski i tylko kwestią czasu było zdobycie bramki.

1:4
Bartłomiej Boruta będzie opowiadał o tym golu swoim dzieciom! Oddaje strzał z 25m wprost w okienko, bramkarz gospodarzy bezradny w tej sytuacji.

1:5
Mikołaj Machalski w sytuacji sam na sam uderza płasko obok golkipera.

1:6
Nikt nie spodziewał się, że uderzenie Marka Handzlika wpadnie do bramki. Dziwna trajektoria lotu futbolówki powoduje, że wpada ona Koziołowi za kołnierz.

1:7
Bartłomiej Ogar dostaję piłkę ze środka boiska na prawą stronę, wyprzedza jednego obrońcę, łapie go skurcz, ale zdążył dorzucić futbolówkę do Marka Handzlika, a ten uderza po długim słupku.

1:8
Bartek Ogar przejmuję piłkę po niedokładnym rozegraniu gospodarzy, w sytuacji sam na sam nie daje szans Koziołowi.