Orzeł obdarty z piór!

"Nigdy nie spadnie, Olimpia nigdy nie spadnie" tak śpiewali kibice po zwycięskim meczu z Orłem Dębno. Na 3 kolejki przed końcem sezonu Olimpijczycy zapewnili sobie utrzymanie w klasie okręgowej, gdyż z naszych źródłem wynika, że ligę może opuścić maksymalnie 5 drużyn, a najprawdopodobniejsza liczba to 3. Początek spotkania zaczął się fatalnie dla zawodników Orła Dębno, bo już od 12 minuty grać w osłabieniu, gdy po strzale z głowy Bartłomieja Przybysławkiego Paweł Chrapusta zatrzymał piłkę lecącą w światło bramki ręką, za co oczywiście został ukarany czerwonym kartonikiem i sędzie wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Bartłomiej Ogar, dla którego ten mecz był szczególnie ważny, gdyż wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi w którym wystąpił jego brat Karol. Przewaga liczebna na boisku trwała do 30 minuty kiedy po faulu Marian Wawryka wstając kopie zawodnika gości, a sędzie bezwzględnie każę mu opuścić boisko. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy to oblężenie bramki Rakowskiego, który w tym meczu był w świetnej dyspozycji i  nie pozwolił na zdobycie bramki kontaktowej. W drugiej połowie przewaga gości nieco spadła, co wykorzystał Łukasz Zachara, który po świetnej asyście od Handzlika daje Olimpijczykom dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że już jest po meczu, lecz 15 minut później Benek Stolarz zostaje nabity w polu karnym i sędzie dyktuję jedenastkę, którą na bramkę zamienia Krystian Zdeb i wynik spotkania pozostaje nadal otwarty. Po bramce Zdeba Orły dostały skrzydeł i coraz częściej atakowali naszą bramkę, lecz pilni obrońcy i golkiper nie pozwoli sobie na stratę bramki. W ostatniej akcji spotkania Kamil Zachara wrzuca piłkę w rzutu rożnego w pole karne gości a zawodnik Orła przyjmując piłkę dotyka jej ręką, co wyłapał sędzia liniowy i nie pozostało nic innego jak wskazać na wapno. Katem Orłów został ponownie Bartek Ogar, który zadał ostateczny cios i drugą bramką uciszył obrażających go kibiców.

Transparent kibiców Orła Dębno ↑

Olimpia Bucze – Orzeł Dębno 3:1 (1:0)

1:0 Bartłomiej Ogar 12’ [rzut karny]
2:0 Łukasz Zachara 51’