VIII kolejka: RYLOVIA Rylowa - OLIMPIA Bucze

W najbliższą niedziele Olimpijczyków czeka wyjazd do Rylowej, gdzie zmierzą się z lokalną Rylovią. Po słabym sezonie 2014/15 Rylovia Rylovia pożegnała się z IV ligą, najemnicy opuści drużynę i początkowo pozostali zawodnicy mieli wzmocnić II drużyne, która wywalczyła awans do a-klasy, jednak zarząd zdecydował zgłosić drużynę do ligi okręgowej.
Do zmian doszło również w ławce trenerskiej, gdzie Janusz Guboń stracił stanowisko  na rzecz Piotra Stawarza, co okazało się strzałem w dziesiątke, bo jego zawodnicy po 7 kolejkach nie doznali porażki i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Do tej pory mieliście dwa zespoły, pierwszy spadł z IV ligi, a drugi awansował do A klasy, czy w obecnej sytuacji nadal będziecie utrzymywali dwa zespoły?

Jesteśmy w sytuacji, w której z pierwszego zespołu odeszło wielu zawodników. Dlatego też zarząd postanowił o połączeniu obu drużyn. Lepiej było stworzyć jedną solidną drużynę, która powalczy w okręgówce niż utrzymywać dwie przeciętne. ~Piotr Stawarz

W ostatnich dwóch spotkaniach między Rylovią a Olimpią zwyciężali zawodnicy z Bucza. Pierwsze zwycięstwo Olimpijczycy odnieśli w pamiętnym meczu o finał Pucharu Polski PPN Brzesko 2014/15, który rozstrzygnął się dopiero po serii rzutów karnych (więcej o meczu przeczytacie TUTAJ). Kolejne zwycięstwo miało miejsce 22 lipca, gdzie Olimpia rozgromiła Rylovię 5-2 w meczu przygotowującym do obecnego sezonu.

Wszystkich kibiców oraz sympatyków piłki nożnej zapraszamy w najbliższą niedzielę o 16:00 do Rylowej!

5 ostatnich spotkań Rylovii Rylowa
Rylovia 0:0 LKS Uszew