Pagen sprawdzi lidera

W sobotnie popołudnie rozpocznie się 10. kolejka V ligi. Na kibiców czeka kilka ciekawie zapowiadających się pojedynków, jak chociażby wyprawa lidera do Gnojnika, czy też mecz o 6 punktów walczących o życie Żubra i Macierzy.

Wszystkie spotkania, tak sobotnie jak i niedzielne rozpoczną się o godzinie 15.00. W pierwszym dniu 10. kolejki czeka nas pojedynek na szczycie. Pagen podejmować będzie Okocimskiego II. Spotkanie to jest o tyle ciekawe, że w ubiegłym sezonie oba zespoły rywalizowały o awans do IV ligi. Wówczas w meczu w Gnojniku Pagen rozbił Piwoszy aż 4-0, w rewanżu brzeszczanie zrewanżowali się drużynie z Gnojnika pokonując ją 2-1. W drużynie z Brzeska ciężko będzie dopatrywać się zawodników z pierwszej ekipy, która w tym samym czasie mierzyć się będzie z GKS Tychy. Oba zespoły oddziela 10 punktów. To ostatni dzwonek dla Pagenu na włączenie się w pościg za liderem.

Żubr zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem tylko 5 punktów. Szansą na poprawę dorobku będzie mecz z Macierzą, dla której ewentualne zwycięstwo wepchnęłoby do grona drużyn środka tabeli. Spory ciężar gatunkowy meczu, na ciężkim boisku, przyczyni się spowoduje, że oba zespoły skupią się przede wszystkim na twardej, męskiej walce.

Tyle samo punktów co Żubr ma LKS Uszew. Zespół Tobiasza Stokłosy podejmie Dunajec Zakliczyn. Jedni i drudzy liczą na komplet punktów, bo i każdemu z nich potrzebne są one do innych celów. Pierwsi chcieliby odbić się od dna, drudzy utrzymać kontakt ze ścisłą czołówką.

W Dębnie Orzeł zmierzy się z Olimpią Bucze. Mecz sąsiadów z tabeli, z których goście punktują głównie na swoim boisku (9 na 10 punktów zdobytych w Buczu). Po efektownej wygranej w Kątach, faworytem wydaje się być zespół gospodarzy.

W jutrzejszych meczach wicelider – Jadowniczanka zagra na trudnym terenie w Mikołajowicach. Beniaminek zdobył na nim wszystkie ze swoich 7 punktów. Goście, którzy z pewnością liczą na potknięcie lidera w Gnojniku będą chcieli w najgorszym przypadku utrzymać obecny stan posiadania – czyli drugie miejsce i minimalną stratę do brzeszczan.

Tydzień temu Rylovia patrzyła na wszystkich swoich rywali z fotela lidera. Po porażce z OKS II czeka drużynę Piotra Stawarza trudny pojedynek, w którym rywalem będzie nabierający właściwego dla niego tempa -Naprzód Sobolów. Wynik pozostaje sprawą otwartą tak jak i to, czy sobolowianie włączą się tym meczem do walki o czołowe lokaty.

W Wojniczu Olimpia podejmie swoją imienniczkę z Kąt. Sąsiedzi z ligowej tabeli będą rywalizować o miejsce w pierwszej szóstce klasyfikacji. Gospodarze przed tygodniem pokonali po trudnym meczu Uszew, goście mają za sobą ciężki tydzień po laniu jakie im sprawił Orzeł. Pierwsi będą chcieli kontynuować serię bez porażki, drudzy zrehabilitować się w oczach swoich kibiców.

program 10. kolejki:
sobota: