Kolejka sensacji i niespodzianek

W miniony weekend rozegrano 6. kolejkę tarnowskiej ligi okręgowej. Odnotowaliśmy w niej co najmniej cztery mecze, które można byłoby określić mianem sensacji lub co najmniej niespodzianki.​

Największym zaskoczeniem 6. kolejki były porażki ligowej czołówki z zespołami, które dotychczas nie rozpieszczały swoich kibiców. Jak bowiem inaczej nazwać porażkę liderującej Olimpii Kąty w Gawłówku z Żubrem. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Zwycięstwo, które kosztowało zespół z Kąt utratę pozycji lidera. wynik spotkania rozstrzygnął się w jego końcówce. Wówczas to, w 83′ i 85′ bramki dla gospodarzy strzelił Przemysław Twardowski ustalając wynik spotkania.

W Jadownikach, chwalona przez nas wielokrotnie Jadowniczanka przegrała z kolei z Naprzodem Sobolów. Niby to żadna niespodzianka – mając w pamięci zeszłoroczne dokonania sobolowian w rozgrywkach Pucharu Polski oraz co najmniej dobrą postawę w lidze. Ale – to było w ubiegłym sezonie. Przed kilkoma dniami przecież Naprzód przegrał – po fatalnym meczu – z Macierzą, która wówczas odbijała się od dna tabeli.

Ta sama Macierz wygrała w weekend kolejne spotkanie. Tym razem drużyna Kamila Króla pokonała na wyjeździe LKS Uszew – co jest dla nas pewnym zaskoczeniem. Umożliwiło to gościom awans o jedno miejsce w ligowej klasyfikacji. Punkty drużynie z Lipnicy zapewnili Łukasz Tobiasz (dwa gole) oraz Paweł Goc – bramkarz, który wrócił między słupki lipnickiej bramki po długich miesiącach (latach ?) pomijania go w klubowej hierarchii. Obecnie lipniczanie są na 3. pozycji od końca. Uszwianie, w barwach których nie zagrał ich nowy nabytek Krystian Stec spadli na przedostatnią lokatę.

Wróćmy do niespodzianek. W przerwie meczu Okocimski – Siarka konferansjer informował, że OKS II w Zakliczynie remisuje do przerwy 0-0. Tuż jednak po przerwie gospodarze meczu wyszli na prowadzenie, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalili wynik meczu. To drugi mecz Okocimskiego II bez wygranej oraz strzelonej bramki. Dunajec z kolei dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Nowym liderem jest spadkowicz z IV ligi – Rylovia. Drużyna grającego trenera – Piotra Stawarza podejmowała Olimpię Wojnicz. W spotkaniu padła jedna bramka, która dała zwycięstwo gospodarzom. Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył Jakub Łucarz dobijając strzał Dawida Smędy. Rylovia nie tylko awansowała na pozycję lidera rozgrywek, ale także zachowała – jako jedyna – miano niepokonanej w V lidze.

Najwięcej bramek padło w Gnojniku, gdzie Pagen podzielił się punktami z Orłem Dębno. Goście prowadzili do przerwy 0-2, aby tuż po zmianie stron podwyższyć na 0-3. Co więcej po godzinie gry wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Jeżeli jacyś kibice z Gnojnika opuścili w rozpaczy stadion, to mieli czego żałować. Już w 75 minucie gnojniczanie przegrywali tylko jedną bramką, aby w doliczonym czasie gry – Jarosław Ulas jak na kapitana drużyny doprowadził do wyrównania. Pagen mimo , że uratował punkt, to ostatniego okresu nie może zaliczyć do udanych. Trzy ostatnie mecze zakończyły się bez zwycięstwa. Orzeł i Pagen mieli okazję, aby w razie zwycięstwa wskoczyć do górnej połowy tabeli. Remis powoduje, że jedni i drudzy z dorobkiem 6 punktów plasują się odpowiednio na 11 i 10 miejscu.

Miłe złego początki – tak można powiedzieć o meczu Dunajca, który na swoim boisku podejmował Olimpię Bucze. Goście lepiej rozpoczęli zawody. Już w 7 minucie objęli prowadzenie. Minutę później padło wyrównanie. Kolejne bramki padały już dla zespołu trenera Marcina Gajdura. Dzięki zwycięstwu Dunajec opuścił strefę spadkowa i wskoczył na 8. lokatę. Olimpia jest jedno miejsce niżej ze stratą jednego punktu.

wyniki 6. kolejki

LKS Uszew 2-3 Macierz Lipnica Murowana
Bramki:Łukasz Adamczyk 57′ -sam., Wojciech Kukla 78′ – Łukasz Tobiasz 8′, 20′, Hubert Strugała 81′
Jadowniczanka Jadowniki 1-4 Naprzód Sobolów