Macierz za burtą!

W dniu dzisiejszym na fanpage'u Macierzy Lipnicy Murowanej pojawił się post informujący, że zarząd klubu zdecydował wycofać drużynę z V-ligi. Oznacza to, że drużyna zostaje sklasyfikowana na ostatnim miejscu w tabeli, oraz w wszystkich niedoszłych spotkaniach rewanżowych będą przyznawane walkowery.

Zatem w XVI kolejce (3 kwietnia) czeka Olimpijczyków wymuszona pauza.

Zarząd Klubu Macierz po długich rozmowach z zawodnikami i działaczami podjął ważne decyzje dla nas wszystkich.

Od początku marca przedstawiciele klubu odwiedzili wiele osób, które grają i grały w piłkę nożną, a mieszkają na terenie naszej Gminy. Udało się zatrudnić bardzo dobrego trenera, który zdecydował się rozpocząć budowanie drużyny od podstaw. Dzięki temu już teraz aż 15 osób trenuje i gra w sparingach, a na kolejne osoby, w tym w szczególności osoby w wieku juniora starszego nadal czekamy.

Zarząd zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z gry w rundzie wiosennej V Ligi, tak aby nowo budowana drużyna nie trafiała od razu na przeciwników z najwyższej półki. Przechodziły ten proceder drużyny z sąsiednich miejscowości i jak widać wszędzie okazało się to najlepszym rozwiązaniem. Wierzymy, że i u nas tak będzie, a Macierz jeszcze wróci do gry w okręgówce.

W związku z tą decyzją Zarząd zdecydował również o jeszcze większym wsparciu dzieci i młodzieży. Oprócz już istniejących grup: Juniorów Młodszych, Młodzików i Orlików; będzie wspierana także grupa Żaków poprzez choćby zakup specjalnych strojów piłkarskich.

Razem Damy Radę!
Za Macierz, za LZS pójdziemy aż po życia kres!

źródło: FanPage Macierzy na Facebooku