XIV kolejka: OKOCIMSKI II Brzesko - OLIMPIA Bucze

Po długiej przerwie zimowej Olimpijczycy wracają na v-ligowe boiska. W sobotnie popołudnie (19 marca) zainaugurujemy rundę wiosenną w meczu z "rezerwami", a w tym momencie jedynym przedstawicielem seniorów w klubie Okocimski Brzesko, który zmaga się z ciężką sytuacją finansową. W przerwie zimowej doszło do zmian w sztabie trenerskim piwoszy. Miejsce po byłym trenerze objął Leszek Kraczkiewicz.

Leszek Kraczkiewicz urodził się 11 lutego 1966 roku w Tarnogrodzie i właśnie w tym mieście rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną jako junior miejscowego Olimpiakosu. Później występował w takich klubach jak: Hetman Zamość, Lublinianka Lublin, Hutnik Kraków oraz Górnik Zabrze. W dwóch ostatnich klubach występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozgrywając ponad 180 spotkań, w których strzelił osiem bramek. Później kontynuował swoją karierę w klubach z niższych lig takich jak: Sandecja Nowy Sącz, Victoria Witowice Dolne czy Łosoś Łososina Dolna.

Leszek Kraczkiewicz miał również krótki epizod w Okocimskim Brzesko. W sezonie 1999/2000 wzmocnił zespół „Piwoszy” przechodząc ze Szczakowianki Jaworzno. Po półrocznym pobycie zawodnik przeniósł się do Dunajca Zakliczyn. Swoją piłkarską karierę zakończył w klubie z Łososiny Dolnej.

Jako trener największe sukcesy odnosił z klubem z Łososiny Dolnej. To dzięki niemu Łosoś awansował z A-klasy aż do IV ligi. Później na krótko objął tarnowską Tarnovię by później przenieść się do Bocheńskiego BKS’u. Ostatnim klubem Kraczkiewicza była Tuchovia Tuchów, z którą awansował do IV ligi.

Zawodnicy OKSu to prawdopodobnie najmłodsza kadra w lidze okręgowej, średnia wieku chłopaków to zaledwie 18,5 roku! Kadrę piwoszy znajdziesz TUTAJ. W 4 meczach sparingowych biało-zieloni dwukrotnie zwyciężali oraz dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala.

Okocimski Brzesko 5-1 Tymon Tymowa
Strażak Mokrzyska 3-2 Okocimski Brzesko
Dunajec Zakliczyn jun. 2-8 Okocimski Brzesko
Okocimski Brzesko 2-5 BKS Bochnia

Najbliższe spotkanie odbędzie się na stadionie Okocimskiego na ulicy Okocimskiej 34 w Brzesku.

Koszt biletów na najbliższe spotkanie: 5 zł - normalny, 3 zł – ulgowy. Kobiety i dzieci do lat 13 wejdą na stadion za darmo.

Początek spotkania godz. 14:00, wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej zapraszamy na mecz!